Stomatologia dziecięca | Ceramdent Stomatologia estetyczna

Stomatologia dziecięca

Nasi stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby leczyć najmłodszych pacjentów bez bólu i stresu. Nie tylko dbamy o zdrowe zęby naszych małych pacjentów, ale także o to, by czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie, a wizyta u stomatologa kojarzyła im się tylko pozytywnie.

Zakres usług stomatologicznych dla dzieci:

  • Fluoryzacja zębów: przeprowadzana w celu ochrony zębów przed demineralizacją szkliwa, a następnie rozwojem próchnicy u dzieci. Polega na oczyszczeniu zębów i nałożeniu preparatu o wyskokim stężeniu fluoru. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.
  • Lakowanie zębów: wypełnienie bruzd i szczelin zębowych specjalnym lakiem. Zabieg wykonywany na zęby zdrowe w celu ich ochrony przed próchnicą. Jest bezbolesny i bezpieczny dla małego Pacjenta.
  • Ozonowanie: zabieg o właściwościach bakteriobójczych, antygrzybicznych i antywirusowych. Wykonywany w przypadku początkowych zmian próchniczych, niewidocznych jeszcze gołym okiem. Ma na celu zatrzymanie tego procesu w celu uniknięcia borowania. Ozonowanie stosuje się często przy lakowaniu bruzd oraz fluoryzacji.
  • Infliltracja próchnicy to leczenie początkowych zmian bez utraty zdrowych, twardych tkanek zęba. Skutecznie zatrzymuje rozwój próchnicy bez konieczności borowania i znieczulenia. Silnie działający infiltrat jest wchłaniany przez uszkodzony obszar, wypełniając go i stabilizując. Zmiana nie podlega dalej działaniom kwasów i próchnica zostaje zatrzymana.
  • Leczenie próchnicy. Zęby mleczne są cieńsze i słabiej zmineralizowane, niż zęby stałe. Datego też należy o nie dbać, aby zmiany nie przeniosły się na wyżynające się zęby stałe. Dobra kondycja zębów mlecznych wpływa także na utrzymanie prawidłowego zgryzu u dziecka.
  • Znieczulenie komputerowe the WAND: pozwala na uniknięcie stresu związanego z obenością igły i strzykawki. Urządzenie precyzyjnie określa ilość środka znieczulającego i siłę aplikacji. Jego podanie jest bezbolesne i w pełni akceptowalne przez dziecko.

Stomatologia dziecięca

Wizyta adaptacyjna (bez użycia instrumentów)

Bezpłatnie

Wizyta adaptacyjna (z użyciem instrumentów)

od 150 PLN

Wypełnienie zęba mlecznego

od 150 PLN

Usunięcie zęba mlecznego ze znieczuleniem komputerowym

od 250 PLN

Wypełnienie zęba stałego

od 300 PLN

Wypełnienie metodą ICON

od 200 PLN

Lakowanie przeciwpróchnicze 1 ząb

od 150 PLN

Lakierowanie przeciwpróchnicze

od 150 PLN

Dołącz do naszego newslettera! Zapisz się i odbierz dwa razy w roku bon podarunkowy.

Kontakt

Adres

ul. Zabrska 1/4 Katowice

Telefon

32 259 94 34

E-mail

ceramdent@ceramdent.pl

Facebook

@ceramdent

Rejestracja

Umów wizytę