Stomatologia dziecięca | Ceramdent Stomatologia estetyczna

Stomatologia dziecięca

Nasi stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby leczyć najmłodszych pacjentów bez bólu i stresu. Nie tylko dbamy o zdrowe zęby naszych małych pacjentów, ale także o to, by czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie, a wizyta u stomatologa kojarzyła im się tylko pozytywnie.

Zakres usług stomatologicznych dla dzieci:

  • Fluoryzacja zębów: przeprowadzana w celu ochrony zębów przed demineralizacją szkliwa, a następnie rozwojem próchnicy u dzieci. Polega na oczyszczeniu zębów i nałożeniu preparatu o wyskokim stężeniu fluoru. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.
  • Lakowanie zębów: wypełnienie bruzd i szczelin zębowych specjalnym lakiem. Zabieg wykonywany na zęby zdrowe w celu ich ochrony przed próchnicą. Jest bezbolesny i bezpieczny dla małego Pacjenta.
  • Ozonowanie: zabieg o właściwościach bakteriobójczych, antygrzybicznych i antywirusowych. Wykonywany w przypadku początkowych zmian próchniczych, niewidocznych jeszcze gołym okiem. Ma na celu zatrzymanie tego procesu w celu uniknięcia borowania. Ozonowanie stosuje się często przy lakowaniu bruzd oraz fluoryzacji.
  • Infliltracja próchnicy to leczenie początkowych zmian bez utraty zdrowych, twardych tkanek zęba. Skutecznie zatrzymuje rozwój próchnicy bez konieczności borowania i znieczulenia. Silnie działający infiltrat jest wchłaniany przez uszkodzony obszar, wypełniając go i stabilizując. Zmiana nie podlega dalej działaniom kwasów i próchnica zostaje zatrzymana.
  • Leczenie próchnicy. Zęby mleczne są cieńsze i słabiej zmineralizowane, niż zęby stałe. Datego też należy o nie dbać, aby zmiany nie przeniosły się na wyżynające się zęby stałe. Dobra kondycja zębów mlecznych wpływa także na utrzymanie prawidłowego zgryzu u dziecka.
  • Znieczulenie komputerowe the WAND: pozwala na uniknięcie stresu związanego z obenością igły i strzykawki. Urządzenie precyzyjnie określa ilość środka znieczulającego i siłę aplikacji. Jego podanie jest bezbolesne i w pełni akceptowalne przez dziecko.

Stomatologia dziecięca

Wizyta adaptacyjna (bez użycia instrumentów)

Bezpłatnie

Wizyta adaptacyjna (z użyciem instrumentów)

od 150 PLN

Wypełnienie tymczasowe dzieci

50 PLN - 100 PLN

Wypełnienie zęba mlecznego

100 PLN - 250 PLN

Usunięcie zęba mlecznego ze znieczuleniem komputerowym

od 100 PLN

Wypełnienie zęba stałego

od 150 PLN

Wypełnienie metodą icon

od 200 PLN

Lakowanie przeciwpróchnicze 1 ząb

60 PLN

Lakierowanie przeciwpróchnicze

90 PLN

Dołącz do naszego newslettera! Zapisz się i odbierz dwa razy w roku bon podarunkowy.

Kontakt

Adres

ul. Zabrska 1/4 Katowice

Telefon

32 259 94 34

E-mail

ceramdent@ceramdent.pl

Facebook

@ceramdent

Rejestracja

Umów wizytę