Protetyka | Ceramdent Stomatologia estetyczna

Protetyka: protezy, korony, mosty

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową utraconych zębów, zmianą ich kształtu i koloru oraz przebudową zgryzu przywracając Pacjentowi estetykę i prawidłową funkcję żucia.

W Ceramdent przeprowadzamy kompleksowe, specjalistyczne leczenie protetyczne obejmujące diagnostykę, planowanie i realizację indywidualnych planów leczenia. Współpracujemy z doświadczonymi technikami dentystycznymi, czuwając nad najwyższą jakością materiałów, z których wykonywane są prace protetyczne.

Rodzaje protez, koron, mostów:

Protezy szkieletowe: wykonywane przy brakach zębowych zbyt rozległych na uzupełnienie mostem. Główną ich cześć stanowi metalowy szkielet zaopatrzony w klamry i ciernie. Klamry odpowiedzialne są za utrzymanie protezy, natomiast ciernie to wypustki opierające się na powierzchniach żujących zębów i przenoszące, w ten korzystny i fizjologiczny sposób, siły żucia poprzez zęby na kość. Ważną zaletą tego rodzaju protez jest znaczne ograniczenie powierzchni błony śluzowej, która jest przykryta przez protezę.

Protezy całkowite: konstrukcje protetyczne uzupełniające braki wszystkich zębów – wykonywane u osób bezzębnych. Przywracają one tej grupie pacjentów utraconą czynność żucia, poprawiają wymowę i polepszają wygląd estetyczny, a co za tym idzie codzienne funkcjonowanie. Przy trudnych warunkach anatomicznych, niejednokrotnie dużo lepszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantów i wykonanie uzupełnień na nich opartych – stałych lub ruchomych typu „overdenture”.

Protezy częściowe – osiadające: rodzaj uzupełnień protetycznych stosowany w przypadku braku niewielkiej liczby zębów górnego lub dolnego łuku. Protezy te pokrywają kość wyrostka zębodołowego, która pozbawiona jest zębów, a także opierają się w przypadku górnego łuku o część podniebienia, lecz nie leżą na całej jego powierzchni. W przypadku braków zębowych w łuku dolnym, protezą częściową pokrywana jest także część obszaru pod językiem. Proteza taka jest często mocowana na pozostałych zębach za pomocą klamer, zamków, zatrzasków lub zawiasów, które są elementami metalowymi. Nie ma tu konieczności stosowania kleju, jednak wśród Pacjentów panuje opinia, że są mało estetyczne przez swoją widoczność w jamie ustnej.

Protezy mocowane na implantach: mocowane na kilku wkręconych na stałe w kość szczęki implantach stomatologicznych, jedno z popularniejszych rozwiązań stosowanych w przypadku całkowitego bezzębia. Proteza na implantach nie przesuwa się, nie spada i nie wymaga podklejania. Jej zaletą jest także kilkukrotnie niższy koszt niż w przypadku bardziej zaawansowanych technik, opartych na stałych uzupełnieniach protetycznych. Uzupełnienia na implantach są zdecydowanie bardziej komfortowe, pozwalają odzyskać pewność siebie i nie stwarzają problemów pacjentom, tak jak standardowe protezy ruchome. Dodatkowo implanty zapobiegają zanikowi kości.

Korony pełnoceramiczne
Korony pełnoceramiczne stanowią odpowiedź na wzrastające wymagania estetyczne pacjentów. Perfekcyjnie odtwarzają warunki załamywania się, absorpcji i odbicia światła, dzięki czemu do złudzenia przypominają naturalne zęby. Stosuje się je zazwyczaj w leczeniu części estetycznej uzębienia.
Zastosowanie cerconu powoduje mniejszą kondensację płytki bakteryjnej na powierzchni, niż ma to miejsce w przypadku szkliwa, cementu lub jakiegokolwiek innego materiału służącego do odbudowy. Jest to spowodowane idealną gładkością powierzchni oraz elektrostatycznemu oddziaływaniu odlewu ze szkła ceramicznego.
W przypadku uzupełnień pełnoceramicznych, w przeciwieństwie do koron porcelanowych na metalu, unikamy również efektu sinego dziąsła w okolicy szyjki zęba.

Mosty pełnoceramiczne
Mosty to stałe, niewyjmowane uzupełnienie protetyczne, które pozwalają na odbudowę nawet trzech sąsiadujących ze sobą ubytków. Ich funkcjonowanie opiera się na odbudowie braków przy wykorzystaniu pozostałych, zdrowych zębów pacjenta lub osadzeniu mostów na implantach.
W pierwszym przypadku stomatolog wybiera zęby filarowe czyli takie, na których opierać się będzie przyszły most protetyczny. Na zębach filarowych stomatolog umieszcza specjalne korony, a do koron mocuje przęsło z brakującym zębem.
Mosty można osadzać również na implantach – takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg dodatkowych korzyści: implant wszczepiony w kość szczęki zapobiega jej zanikowi, a szlifowanie zdrowych zębów przestaje być koniecznie. Osadzanie mostu na implantach polega na wszczepieniu implantu, a następnie osadzeniu na nim protetycznej nadbudowy. Mosty osadzone na implantach są rozwiązaniem doskonale naśladującym naturę i trwale rozwiązującym problem ubytków zębowych.

Protetyka

Proteza akrylowa

od 1200 PLN

Proteza nylonowa

od 2600 PLN

Proteza szkieletowa

od 2600 PLN

Proteza szkieletowa acetalowa

od 2600 PLN

Korona porcelanowa na stopie metalu

1500 PLN

Korona porcelanowa na złocie

od 1500 PLN + koszt złota

Korona porcelanowa na cyrkonie

od 2000 PLN

Podścielenie protezy

od 500 PLN

Most kompozytowy

od 2600 PLN

Dołącz do naszego newslettera! Zapisz się i odbierz dwa razy w roku bon podarunkowy.

Kontakt

Adres

ul. Zabrska 1/4 Katowice

Telefon

32 259 94 34

E-mail

ceramdent@ceramdent.pl

Facebook

@ceramdent

Rejestracja

Umów wizytę