Periodontologia | Ceramdent Stomatologia estetyczna

Periodontologia

Periodontologia jest działem stomatologii zajmującym się leczeniem chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb i utrzymujących go w kości. Zapalenie tkanek powoduje uszkodzenie połączenia zęba z kością co w konsekwencji prowadzi do zwiększonej ruchomości zębów.

Periodontologia to dziedzina, która zajmuje się terapią wszelkich chorób dotykających przyzębia. Przyzębiem określamy wszystkie tkanki, które odpowiadają za prawidłowe osadzenie i unieruchomienie zęba w zębodole, a także ochronę zęba. Do przyzębia zaliczamy więc: dziąsła, ozębną, okostną, kość wyrostka zębodołowego oraz cement korzeniowy.

Najczęstsze schorzenia to paradontoza, zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia.

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, czyli nieprawidłowe lub zbyt krótkie mycie zębów to najczęstsza przyczyna chorób przyzębia. Odkładający się kamień nazębny stanowi źródło toksyn, które powodują stany zapalne przyzębia i jamy ustnej.

Inne przyczyny to wada zgryzu, nieprawidłowo dobrane protezy oraz bruksizm.

Periodontologia wykorzystuje zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej, a przy bardziej skomplikowanych przypadkach z protetyki oraz chirurgii periodontologicznej.

Kontakt

Adres

ul. Zabrska 1/4 Katowice

Telefon

32 259 94 34

E-mail

ceramdent@ceramdent.pl

Facebook

@ceramdent

Rejestracja

Umów wizytę