Endodoncja mikroskopowa

Więcej

Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa to dziedzina, która jest naszym konikiem. Leczenie to obejmuje problemy związane z chorobami miazgi zębów, których stan jest krytyczny i dosłownie na granicy usunięcia. Powodem takiego stanu rzeczy jest zawsze nieleczona próchnica. Leczenie kanałowe jest ostatnią deską ratunku przy zębach ze znacznie większym problemem. Po co usuwać swój naturalny ząb, kiedy przecież można go uratować.

Stosowanie przez stomatologa mikroskopu podczas leczenia kanałowego jest niezwykle istotne. Sprzęt ten pozwala na leczenie zrośniętych i wąskich kanałów, zakrzywionych korzeni i innych nietypowych anatomicznie zębów Pacjentów. Mikroskop ułatwia pracę lekarza i daje możliwość niezwykle precyzyjnego leczenia bez powikłań.

Jeszcze do niedawna leczenie endodontyczne zwane kanałowym, kojarzono z nieprzyjemnym i bolesnym doświadczeniem. Obecnie leczenie to nie jest takie straszne w szczególności w naszych gabinetach, które posiadają specjalne mikroskopy i najnowocześniejszy sprzęt co sprawia, że zabieg jest znacznie dokładniejszy i łatwiejszy w wykonaniu. Dodatkowo każdorazowo przy leczeniu kanałowym wykonujemy odpowiednie znieczulenie, które w pełni przynosi ulgę i w sprawia, że Pacjent zapamiętuję zabieg jako ten bezbolesny. Endodoncja mikroskopowa jednego dnia, jest jedną z naszych wyjątkowych specjalności.

Przebieg leczenia kanałowego

1. Otwarcie komory zęba.

Lekarz po dokładnym zabezpieczeniu miejsca, w którym odbywać się będzie leczenie, dokonuje otwarcia komory zęba i usuwa z niej martwą lub żywą miazgę. Oczywiście dla komfortu Pacjenta leczenie odbywa się w znieczuleniu.

2. Opracowanie kanału lub kanałów zębowych.

Za pomocą odpowiednich narzędzi kanał jest kompletnie oczyszczany ze zbędnej miazgi i toksyn bakteryjnych. Tak przygotowany kanał jest gotowy do kolejnego procesu, jakim jest wypełnienie.

3. Osuszenie kanałów i wypełnienie.

Leczone miejsce jest dokładnie osuszane, a następnie wypełniane jest zwykle materiałem zwanym gutaperką, która przynosi najlepsze efekty lecznicze. Tak przeleczony ząb jest gotowy do wypełnienia odpowiednim, wybranym przez pacjenta materiałem.

Kontakt.

Adres

ul. Zabrska 1/4 Katowice

Telefon

32 259 94 34

E-mail

ceramdent@ceramdent.pl

Facebook

@ceramdent