Endodoncja mikroskopowa | Ceramdent Stomatologia estetyczna

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na mechanicznym usunięciu bakterii z kanałów korzeni zęba przy użyciu precyzyjnych narzędzi. Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, którą potocznie nazywa się nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego.

Leczenie endodontyczne obejmuje problemy związane z chorobami miazgi zębów, których stan jest krytyczny, na granicy usunięcia. Powodem takiego stanu rzeczy jest nieleczona próchnica. Leczenie kanałowe jest tutaj ostatnią deską ratunku dla zęba. W naszym gabinecie wychodzimy z zalożenia, iż lepiej uratować niż usuwać naturalny ząb. Stosowanie przez stomatologa mikroskopu podczas leczenia kanałowego jest niezwykle istotne. Sprzęt ten pozwala na leczenie zrośniętych i wąskich kanałów, zakrzywionych korzeni i innych nietypowych anatomicznie zębów Pacjentów. Mikroskop ułatwia pracę lekarza i daje możliwość niezwykle precyzyjnego leczenia bez powikłań.

Jeszcze do niedawna leczenie endodontyczne, zwane kanałowym kojarzono z nieprzyjemnym i bolesnym doświadczeniem. Obecnie leczenie to jest bardziej przyjazne dla Pacjenta, a dzięki specjalnym mikroskopom, dokładniejsze i łatwiejsze w wykonaniu. Przy leczeniu kanałowym stosuje się odpowiednie znieczulenie, które w pełni przynosi ulgę i w sprawia, że zabieg jest bezbolesny.

Endodoncja mikroskopowa jednego dnia, jest jedną z naszych wyjątkowych specjalności.

Przebieg leczenia kanałowego:

  • Otwarcie komory zęba: lekarz po dokładnym zabezpieczeniu miejsca, w którym odbywać się będzie leczenie, dokonuje otwarcia komory zęba i usuwa z niej martwą lub żywą zapalnie zmienioną miazgę.
  • Opracowanie kanału lub kanałów zębowych: za pomocą odpowiednich narzędzi kanał jest kompletnie oczyszczany ze zbędnej miazgi i toksyn bakteryjnych. Następnie kanały są płukane specjalistycznymi płynami, które mają na celu usunięcie jak największej ilości bakterii.
  • Osuszenie kanałów i wypełnienie: Leczone miejsce jest dokładnie osuszane, a następnie wypełniane materiałem zwanym gutaperką, która przynosi najlepsze efekty lecznicze. Tak przeleczony ząb jest gotowy do wypełnienia odpowiednim, wybranym przez pacjenta materiałem.

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Leczenie zęba jednokanałowego

od 500 PLN

Leczenie zęba wielokanałowego (1 kanał)

od 300 PLN - 400 PLN

Mikroskopowe leczenie zęba jednokanałowego

od 700 PLN

Mikroskopowe leczenie zęba wielokanałowego (1 kanał)

od 400 PLN - 500 PLN

Re-endo (ponowne leczenie kanału)

od 300 PLN

Usunięcie narzędzia z kanału pod mikroskopem

od 400 PLN

Dołącz do naszego newslettera! Zapisz się i odbierz dwa razy w roku bon podarunkowy.

Kontakt

Adres

ul. Zabrska 1/4 Katowice

Telefon

32 259 94 34

E-mail

ceramdent@ceramdent.pl

Facebook

@ceramdent

Rejestracja

Umów wizytę